fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Bydgoszcz. Konferencja Lewicy poświęcona ochronie zdrowia

21 września działacze Lewicy wspólnie z kandydatami do Sejmu z okręgu nr 4 zaprosili dziennikarzy przed siedzibę Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy, gdzie zaprezentowali najważniejsze punkty wyborczego programu Lewicy dotyczącego ochrony zdrowia Polaków.

W konferencji uczestniczyli m.in. posłowie Krzysztof Gawkowski i Jan Szopiński oraz Michał Wysocki, Izabela Nowicka, Renata Biernacka, Karolina Kozłowska, Alicja Wojtyna-Jodko – kandydaci na liście Lewicy do Sejmu RP.

Poseł Krzysztof Gawkowski podkreślił jak ważna jest ochrona zdrowia w życiu każdego człowieka, dlatego Lewica przygotowała pakiet rozwiązań i propozycji dla ochrony zdrowia, który zamierza wdrążać po zwycięskich wyborach opozycji i swoim uczestnictwie w rządzeniu krajem.

Pakiet ten – jak zapowiedział poseł – przekazany zostanie wszystkim opozycyjnym siłom politycznym jako propozycja do wspólnego realizowania.

Tymczasem podczas konferencji, obecni tam działacze i kandydaci do Sejmu złożyli swe podpisy pod najważniejszymi punktami pakietu, zobowiązując się tym samym do realizacji deklarowanych rozwiązań po wyborach.

W pakiecie są m.in. takie projekty, jak:

– leki na receptę, bez ograniczeń wiekowych chorych – za 5 zł;

– doprowadzenie do 2025 r. przeznaczania na ochronę zdrowia 8 proc. PKB;

– zatrudnienie kompetentnych i dobrze wynagradzanych lekarzy;

– refundowanie wizyt prywatnych przez NFZ, jeśli oczekiwanie na wizytę u specjalisty przekracza 60 dni;

– powszechna pomoc psychologiczna i psychiatryczna.

W wystąpieniu posła Jana Szopińskiego wybrzmiały słowa rozgoryczenia na pomoc państwa dla placówek ochrony zdrowia przez organa PiS. Poseł zwrócił się do bydgoskich posłów z PiS, pytając, dlaczego z Funduszu Medycznego przyznano dotacje dla szpitali w Inowrocławiu (6 mln), Żninie (8 mln) i Świeciu (12 mln), a nie przyznano Szpitalowi Uniwersyteckiemu nr 1 im. Jurasza w Bydgoszczy, który aplikował i znajdował się na 6. miejscu listy rezerwowej, podobnie Szpital Uniwersytecki nr 2 im. Biziela, ani X Wojskowy Szpital Kliniczny w Bydgoszczy i szpital w Grudziądzu?

Zaproponował, by minister Jarosław Wenderlich (PiS z Bydgoszczy) wspólnie z posłem Szopińskim wystąpił do ministry zdrowia z interwencją, aby bydgoskie szpitale znalazły się na liście środków, które Fundusz Medyczny może na nie przeznaczyć.

Opr. nim,21 września 2023 r.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem